Načítání ...
| Domovská | Fotogalerie | Historie | Kontakt | Novinky | Odkazy | Projekce | Statistika | Video | Vzkazy |

Vlajka Vlajka Vlajka Vlajka

ce346296_25c7_4274_b9c6_d4409376225d.gif

www.kronium.cz

http://www.kukabara.cz

Novinky:
 

zrušeno - Plachetnicí sám kolem světa (diashow - Letní kino ...
Martin Doleček je mezi jachtaři znám také jako námořní svéráz díky svým plavbám. Posledn ...
Další přednášky
Hejnice 28. 2. 2020 v 19:00 hodin, Zlín 17. 3. 2020 v 18:00 hodin
Přednášky - DOKONČENÍ
30. 11. 2019 LETOHRAD
14. 12. 2019 KARLŠTEJN
17. 1. 2020 VYSOKÝ ÚJEZD
29. 1. 2020 OSTRA ...
SÁM kolem světa svérázně - dokončení
Přijďte do OSTRAVY
SÁM kolem světa svérázně - dokončení
Přijďte na KARLŠTEJN
Podpořte - ZACHRAŇTE ALII na Startovači
Zde najdete odkaz z podrobnostmi
Ztroskotání v Austráli v Praze
přednáška Martina Dolečka v Praze
Ztroskotání v Austrálii
Přednáška v Letohradě
Zázraky se dějí
Převzato z http://krasajachtingu.ifp-publishing.info/
Jak jsem ztroskotal
Převzato z http://krasajachtingu.ifp-publishing.info/
Alya nasedla na mělčinu
Drama pokračuje
Aktuálně
Martin zakotvil v písku, bližší info snad na jeho Facebooku
Australská televize vysílala
Pozvánka na přednášku
Poslední před návratem k lodi
Pozvánka na přednášku
přednáška s projekcí
Austrálie
Přidáno video a fotogtalerie, článek se připravuje
Nový Zéland /změna kurzu /plavba v bouři/Nová Kaledonie/
Příprava lodi na druhou půlku plavby kolem světa neměla konce..
AHOJ VŠEM
OSAMĚLÁ PLAVBA KOLEM SVĚTA V ROCE 2015 BUDE POKRAČOVAT
Pozvánka na přednášky
19.2. PRAHA, Hotel Fortuna, 20.2. ŽAMBERK
Pozvánka na přednášku
Premiera úvodního experimentálně cestopisného dokumentu Atlantic Ocean z projektu Death or ...
VELKÝ POZDRAV DO LETOHRADU
DOBYL JSEM NOVÝ ZÉLAND
Přes TAHITI ke království Tonga
- finanční krize dolehla a ovládá denně mé plavby
Markézy - ostrov Tahuata - útěk před domorodci
TUAMOTUS – FAKARAVA - KORÁLOVÉ LAGUNY
PACIFIK - OSTROVY MARKÉZY
Další pokračování plavby
GALAPAGY - 26.6.2014
EMERGENCY ZASTÁVKA
VELKÝ POZDRAV DO LETOHRADU
DOBYL JSEM NOVÝ ZÉLAND
30.12.2014 11:00
3d79738b-8204-4d20-a31b-6ef008bb3c8e

VELKÝ POZDRAV DO LETOHRADU - DOBYL JSEM NOVÝ ZÉLAND

 

Přátelé, rodino a všichni, kdo sledujete mou plavbu, 3. 11. 2014 se mi podařilo doplout na Nový Zéland do chráněného kotviště Opua, a tím uzavřít první polovinu celé plavby.

 

V lednu 2015 to budou přesně dva roky, kdy jsem s lodí Alya II vyplul na cestu kolem světa z Kanárských ostrovů. Při plavbě Atlantickým oceánem mi pomáhal Pepa Prokop nejen z důvodů bezpečnosti po nemalých úpravách lodi, ale i se záměrem natočit další zajímavý film v jeho osobní postprodukci. Technické problémy hlavně kolem motoru, a tím nedostatek financí na plavbu dál, mě donutily zůstat na ostrově Martinik uvázaný ke kořenům mangrovu přes hurikánovou sezónu. Musel jsem hledat práci a čekat na další možný okamžik. Díky možnosti přivýdělku u přátel jsem mohl v dubnu 2014 oficiálně odstartovat můj velký sen s názvem Sám na plavbě kolem světa.

 

Mé putování a průběh plavby bylo možné sledovat na www.krásajachtingu.cz, www.marindolecek.com, nebo na mém osobním profilu facebooku Martin Doleček.

 

Kdo plavbu sledoval ví, že jsem se od té doby denně ocital nejen na místech nádherných, kde by každý z nás nejraději žil celý život, tak ale i v situacích a místech opravdu životu nebezpečných. Zároveň s problémy zdravotními, technickými kolem lodi, s byrokracií, kriminalitou. Ocitl jsem se s lodí jak na pláních oceánu v totálním bezvětří, tak i v elektrobouřích, silném větru a rozbouřeném moři, kde by málo kdo z nás chtěl být déle než je nezbytné.

Atlantický oceán, Karibské moře, Panamský průplav, Tichý oceán, ostrovy Galapágy, Markézy, korálové atoly Tuamotus, Tahiti, království Tonga, Tasmanské moře, Nový Zéland.... Více jak 12000 NM, několik měsíců v nejistotě jestli vás ještě všechny, přátele i rodinu, vůbec uvidím.

 

Plno přátel i rodina mi držela pěsti. Neptun se nikdy nerozzlobil natolik, abych to nedoplul... a já si toho moc vážím a je to pro mě velké vítězství po všech těch nemalých úsilích.

 

Lodní kasa je teď po plavbě skoro prázdná, Alya utrpěla škody, které jsou potřeba na další plavbu vyřešit. Netroufnu se na další polovinu plavby vydat bez záchranného ostrůvku, satelitního spojení a dalších nutností, na kterých jsem šetřil dodnes a tím opravdu riskoval.

Otevřel jsem nedávno speciální bankovní účet, na kterém je možné mi dobrovolně pomoci projekt udržet, avšak není to tak jednoduché, jak by se třeba někomu zdálo. Z nedostatku financí i času k pokračování a nutným přípravám lodi a plno jiným okolnostem a nabídkám jsem se rozhodl zapůjčit na letenku, a leden a únor se věnovat speciálním projekcím nejen na veřejnosti, ale opět i na školách v ČR.

Všichni, kdo se rozhodnou navštívit jakékoliv z mých vystoupení, zároveň rozhodnou i o tom, jestli budu moci v plavbě pokračovat dál, či ne.... v případě neúspěchu jsem se rozhodl dále v plavbě nepokračovat a uznat porážku v této drahé době.

Hlavní program bude postaven na zmiňovaném filmu DEATH OR GLORY - The Atlantic ocean, experimentálním cestopisném dokumentu vytvořeném Pepou Prokopem. Druhá polovina vystoupení bude vedena formou besedy, kterou budu provázet já nejen nevšedními záběry z plavby Pacifikem, ale i s vyprávěním neuvěřitelných zážitků, co mě potkaly, které vás úžasně pobaví, a nebo i smrtelně vystraší, tak jako mě. Připravuji také své hosty a program bude určitě vyčerpávající a zároveň i nezapomenutelný. Podrobnosti k programu a možnosti shlédnutí upoutávek k filmu budou opět na místech, kde se o mě dozvíte.

Všechny, koho má plavba s Alyí II i její budoucnost zajímá a chtěli by tím i pomoci, srdečně zvu a samozřejmě, že první výhoda všech, kdo mi dobrovolně přidal na konto, je že budou mít při přihlášení vstup zdarma.... přeji všem pěkné svátky, bohatého Ježíška, šťastný nový rok a těším se na šťastné shledání v roce 2015.

 

S pozdravem a velkým díky za pozornost KPT Martin Doleček, NZ

Module d99f8bad_bb4f_40cf_bbe1_f5cf3739a140 not found ...
FelixNET© design 2010 webmaster